Postavili jsme již XXX roubenek (kopie)

header left2header left2
83
realizovaných roubenek

Stavba roubenky

Roubenky jsou útulné a hezké a v poslední době si získávají stále více na oblibě. Roubenky 21. století navíc splňují všechny podmínky přírodního bydlení. Jsou propojením starého umění tesařské práce a pohodlného zdravého bydlení.

DSCN2915Celá roubenka je nejprve sestavena v naší montážní hale. Při jejím sestavení jsou všechny díly pečlivě značeny, aby bylo zajištěno její rychlé sestavení na základové desce.

 

Poté je roubenka postavena na armovanou základní desku. Tato deska je umístěna do terénu tak, aby nenarušovala jeho ráz. Od základové desky je pak konstrukce roubenky oddělena různými typy izolace (záleží na prostředí, ve kterém je roubenka stavěna). 

 

 

Celá roubenka je vyrobena z kvalitního smrkového dřeva. Toto dřevo je lehké, pružné ale velice pevné. Má také výborné fyzikálně-mechanické vlastnosti. Realizaci roubenky se snažíme se zákazníkem domluvit v létě nebo nejpozději na podzim, abychom mohli použít dřevo ze zimní těžby, což je od října do února. V tuto dobu je dřevo bez mízy, a proto se trámy nařezané z této kulatiny minimálně kroutí, praskají a nedochází k tvarovým změnám. Stavba je sestavována ze smrkových trámů, které jsou spojeny v rozích tradiční metodou tzv. na rybinu.

DSCN3363Střešní konstrukce roubenek je stavěna ve sklonu od 40° do 45°. Je stabilní a unese i betonovou tašku. Autentičtější je ovšem štípaný šindel. Střešní konstrukce a také celá konstrukce domu je chráněna nátěrem proti plísním a různým škůdcům.

 

Uvnitř roubenky je možné tvořit libovolně různé příčky, které mohou být roubené, sádrokartonové anebo dřevěné s palubkovým obložením.

 

 

Podlaha v roubence může být masivní či plovoucí. V případě zájmu o podlahové vytápění je použita dlažba. Všechny typy podlah náležitě izolujeme. Okna do roubenek jsou díky izolačním schopnostem nejvhodnější špaletová. Na přání Vám roubenku osadíme i euro-okny.

Interiér Vám vybavíme na míru. Včetně kuchyňské linky, spotřebičů, podlah nebo nábytku. I v tradiční roubence můžete mít moderní a útulnou koupelnu, která je vybavena obklady, dlažbou a sanitární keramikou.

 

Po sestavení hrubé stavby roubenky na základové desce následují běžné stavební práce. Ty trvají různě dlouhou dobu dle jejich rozsahu. Např. se provádí nátěr trámů ochrannými lazurovacími barvami. Nejvhodnější jsou tenkovrstvé lazury (OSMO, JOHNSON, SOKRATES, TIKURILLA) nebo venkovní napouštěcí oleje PNZ. Nátěr je třeba obnovovat v závislosti na klimatických podmínkách a typu používané ochranné barvy. Obecně se doporučuje natírat dřevo po 4 – 8 letech (podle orientace světových stran). Jižní a západní strana roubenek více trpí povětrnostními vlivy.

Zajišťujeme i tradiční vymazání spár jílem, což se ale provádí až za rok po sestavení roubenky.

Stavbu roubenek provádíme opravdu precizně, čímž podporujeme konstrukční a izolační vlastnosti těchto staveb.

 Průběh výstavby roubenky,  a to  od přípravných prací na halách, až po finální podobu,  máme zdokumentovanou  u několika staveb. Zde si můžete prohlédnout, jak „rostla“ roubenka v Krkonoších.

Galerie: Stavba roubenky

Další články - související

Nezávazná kalkulace tlačítko dole

oddelovac 960 bottom

Vypracujeme vám nezávaznou kalkulaci zdarma.
Ušetříme vám čas a náklady za zbytečné investice. odeslat poptávku

Remarketing kód Google